Heroina

Autor: kamil kwidziński, Gatunek: Poezja, Dodano: 02 maja 2015, 15:54:30
[tekst został skasowany przez autora]

Komentarze (32)

  • Bardzo na tak , bardzo i jeszcze bardziej

  • czyta się i puenta dobra wg mnie

  • czyta się i puenta dobra wg mnie

  • No to jest... !

    •    
    • 02 maja 2015, 17:29:12

    Powiedz Kamilu jaki ten tekst według Ciebie jest
    Nie zasłaniaj się kruchym światłem kurczaczka
    Ile poezji zmieścisz w małym plecaczku?
    Trolle biją na alarm, gdy nutka wycieknie grafomańska
    a gdy pojawi się przepoetyzowanko, to kto o tym powie?
    Nie wolno Cię karmić, gdyż lirykę widzisz w łyżce soli

  • ... nie ma za dużo liryki, najwyżej wątroba "zmęczona" i nie przyswaja... liryka jest wszędzie i zawsze - tylko nie wszyscy ją widzą, czują, pojmują.

    •    
    • 02 maja 2015, 17:50:43

    Pov, znam i rozumiem Twój punkt siedzenia, jednak jednak:

    wczytaj się w ten tekst i spróbuj powiedzieć o czym jest, kto go pisze i jakie uczucia tej osobie towarzyszą. W jakim celu powstał, bądź z jakiego powodu ktoś zapragnął się nim podzielić. Czy jest czyjąś prawdą o świecie swoim, czy jedynie stylizacją "na poetę".

    •    
    • 02 maja 2015, 17:50:45

    Pov, znam i rozumiem Twój punkt siedzenia, jednak jednak:

    wczytaj się w ten tekst i spróbuj powiedzieć o czym jest, kto go pisze i jakie uczucia tej osobie towarzyszą. W jakim celu powstał, bądź z jakiego powodu ktoś zapragnął się nim podzielić. Czy jest czyjąś prawdą o świecie swoim, czy jedynie stylizacją "na poetę".

    •    
    • 02 maja 2015, 17:53:31

    Ja krytykiem jestem marnym, ale intuicja podpowiada mi to i owo, czasem, dlatego proszę autora o kilka słow dodatkowych.

  • Piotrku - dziękuję Ci za Twoje uwagi i ufam Twojej intuicji. To nie znaczy że różnimy w podejściu do odczytywania ilości ulotności eterycznej w tym wierszu. Jeden odpada po ćwiarcte, inny po połówce rozgląda się za następną... :)

  • ... no i nie ma definicji stanu pisania wiersza, jak do tej pory :)

    •    
    • 02 maja 2015, 18:04:23

    Spójrz Pov do czego prowadzi bezkrytyczne i nieuważne.
    Przecież w pierwszym wersie drugiej strofy jest błąd fleksyjny.
    Żadna rewelacja, lecz jednak czy ktoś Mu zaznaczył, że tekst wymaga korekty?
    Nie, wszystko jest w porządku.

    •    
    • 02 maja 2015, 18:04:25

    Spójrz Pov do czego prowadzi bezkrytyczne i nieuważne.
    Przecież w pierwszym wersie drugiej strofy jest błąd fleksyjny.
    Żadna rewelacja, lecz jednak czy ktoś Mu zaznaczył, że tekst wymaga korekty?
    Nie, wszystko jest w porządku.

  • ej tam lyterówka :)

    •    
    • 02 maja 2015, 18:16:34

    Może i litrówka. Hej

  • Hej.

  • Jest literówka i niestety nie zauważyłem jej w czasie, który liternet przeznacza na zmiany dla autora.

    Dzięki za czytanie i zdrówka.

  • Nikt nie kliknął, że wymaga korekty, ale Ty przecież możesz to zrobić.

    •    
    • 02 maja 2015, 20:14:54

    Po co mnie do tego namawiasz?

    •    
    • 02 maja 2015, 20:18:24

    Lepiej sobie Eli posłuchaj http://www.youtube.com/watch?v=iR1__k-BxhY

  • za włosy dwa razy
    światło świetle
    wiem kogo zapytam trzy razy a nawet cztery
    o północy dwa razy
    i wokół tego coś niewiadomego ni to dialog... ni monolog

  • Cztery razy kogo
    Dwa razy kim
    dwa razy choć

    •    
    • 02 maja 2015, 20:33:50

    e tam, "kogo" masz pięć razy

  • :(

    Moje słownictwo jest boleśnie ograniczone. Teraz to widzę.

  • Jedno 'kogo' zastąpię rybą, drugie Fitzgeraldówną, trzecie krzesłem, czwarte księżycem. Księżyc i gwiazdy razem? No dobra, czwarte zastąpię mikrofalą.

    Dzięki Wam za rady.

  • e tam, piszesz świetne teksty. ja też czuję podobnie, jak Piotr. i nie czuję ze strony uwag Piotra napastliwości, raczej życzliwość.
    :)

    •    
    • 02 maja 2015, 20:42:55

    Słuchaj Eli, gdy wpatrzony w księżyc siądziesz na krześle, czekając na rybę z mikrofali. Hej

  • Rybę trza rozścielać na cieście francuskim, mokrym od białka.
    Czy to mieli na myśli - pisząc o euforii - poeci francuscy?

    Beato, spokojnie, po prostu sobie żartujemy.
    O niczym konstruktywnym nie ma tu mowy.

  • ... każde "kogo" jest w Twoim wierszu pojemne, jak zmienna w równaniu. Za każdym razem kogo innego można podstawić i to jest urok nieoznaczoności, impresjonizmu... uniwersum takie.

  • Piotrek, posłuchaj (sobie lepiej) South Carolina Chain Gang
    https://www.youtube.com/watch?v=4G5KtQynWvc

  • teraz widzę ze nieważne co pan pisze aby pisać